Valkealammen tykkilumihiihdot

T U L O K S E T

© Lehtimäen Jyske

Kilpailun sarjat: N8; M8; N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16; N18; N20; NYL
; N45; M65; M60; M50; M45; M35; M18; M20; MYL

N8 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Oona Muhonen             Seinäjoen Hiihtoseura         6.20,4       0.00,0
  2. Nova Enlund              Närpes Kraft Skidförening     7.06,8       0.46,4
  3. Melinda Snickars         Närpes Kraft Skidförening     9.33,8       3.13,4
Sarjaluettelo

M8 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Walter Sandberg          Närpes Kraft Skidförening     6.57,6       0.00,0
  2. Alex Hermans             Oravais IF                    7.02,2       0.04,6
  3. Elias Tiisanoja          Keuruun Kisailijat            7.13,1       0.15,5
  4. Oliver Krook             Närpes Kraft Skidförening     7.43,8       0.46,2
  5. Touko Raunio             Kyrön Voima                   9.35,4       2.37,8
  6. Lenni Riutta             Härmänseudun Hiihtäjät       10.38,4       3.40,8
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Rohila              Rasti-Lukko                   4.21,3       0.00,0
  2. Ida Hänninen             Ski Jyväskylä                 4.51,3       0.30,0
  3. Matilda Hermans          Oravais IF                    4.59,7       0.38,4
  4. Petra Rautiainen         Äänekosken Huima              5.02,4       0.41,1
  5. Alisa Koskinen           Ähtärin Urheilijat            5.07,1       0.45,8
  6. Siru Koskela             Halsuan Toivo                 5.23,5       1.02,2
  7. Julia Viinonen           Seinäjoen Hiihtoseura         5.30,2       1.08,9
  8. Saga Markén              Oravais IF                    5.33,9       1.12,6
  9. Reetta Hautala           Ähtärin Urheilijat            5.38,8       1.17,5
 10. Sara Viinonen            Seinäjoen Hiihtoseura         5.51,9       1.30,6
 11. Miida Viinikka           Ähtärin Urheilijat            5.59,8       1.38,5
 12. Ella Pesola              Kaustisen Pohjan-Veikot       6.29,1       2.07,8
 13. Iina Häggman             Vörå IF                       7.28,6       3.07,3

Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kasper Ekonoja           Ski Jyväskylä                 4.37,0       0.00,0
  2. Ilmari Saari             Ähtärin Urheilijat            4.37,7       0.00,7
  3. Arvi Riutta              Härmänseudun Hiihtäjät        4.59,5       0.22,5
  4. Erkka-Voitto Heinonen    Keuruun Kisailijat            5.20,3       0.43,3
  5. Konsta Kalliomäki        Kauhajoen Karhu               5.20,6       0.43,6
  6. Ossi Kallio              Alavuden Urheilijat           5.25,4       0.48,4
  7. Matias Haavisto          Ähtärin Urheilijat            5.59,1       1.22,1
  8. Jaakko Puumila           Jalasjärven Jalas             6.10,2       1.33,2
  9. Juho Puumila             Jalasjärven Jalas             6.12,4       1.35,4
 10. Oscar Smeds              Oravais IF                    6.38,9       2.01,9
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hetaliina Karkiainen     Keuruun Kisailijat            5.40,6       0.00,0
  2. Inez Sandberg            Närpes Kraft Skidförening     5.50,8       0.10,2
  3. Minttu Saari             Ähtärin Urheilijat            5.53,6       0.13,0
  4. Aliisa Riippi            Seinäjoen Hiihtoseura         5.57,9       0.17,3
  5. Minttu Meriläinen        Seinäjoen Hiihtoseura         5.58,6       0.18,0
  6. Winnie Markén            Oravais IF                    6.08,3       0.27,7
  7. Miia Saari               Kortesjärven Järvi-Veikot     6.16,1       0.35,5
  8. Viola Jokiaho            Ähtärin Urheilijat            6.20,5       0.39,9
  9. Isabella Enlund          Närpes Kraft Skidförening     6.33,7       0.53,1
 10. Matilda Snickars         Närpes Kraft Skidförening     6.41,3       1.00,7
 11. Venla Viinonen           Seinäjoen Hiihtoseura         7.14,5       1.33,9
 12. Siiri Hautala            Ähtärin Urheilijat            7.15,3       1.34,7

Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Topias Vuorela           Ylistaron Kilpa-Veljet        5.04,8       0.00,0
  2. Kalle Tossavainen        Äänekosken Huima              5.18,7       0.13,9
  3. Hannes Bengs             Närpes Kraft Skidförening     5.35,0       0.30,2
  4. Kaleva Tyystjärvi        Vähänkyrön Viesti             5.43,7       0.38,9
  5. Iivar Häggman            Vörå IF                       5.47,3       0.42,5
  6. Aleksi Jalasaho          Äänekosken Huima              5.54,4       0.49,6
  7. Eetu Muhonen             Seinäjoen Hiihtoseura         5.59,7       0.54,9
  8. Jaakko Jussila           Honkajoen Seudun Urheilija    6.41,0       1.36,2
  9. Eeli Aleksanteri Ylä-RautÄhtärin Urheilijat            6.56,0       1.51,2
 10. Niilo Keskinen           Vähänkyrön Viesti             6.58,9       1.54,1
 11. Johan Yrjans             Närpes Kraft Skidförening     7.04,1       1.59,3
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emma Korhonen            IF Femman                    10.43,1       0.00,0
  2. Ellinor Halonen          Närpes Kraft Skidförening    11.13,8       0.30,7
  3. Sirja Tyystjärvi         Vähänkyrön Viesti            11.20,7       0.37,6
  4. Felicia Granholm         Vörå IF                      11.33,8       0.50,7
  5. Johanna Häggkvist        Närpes Kraft Skidförening    11.36,1       0.53,0
  6. Nea Luhtasaari           Seinäjoen Hiihtoseura        12.51,8       2.08,7
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lukas Kuuttinen          Närpes Kraft Skidförening     9.47,4       0.00,0
  2. Arno Hautaniemi          Seinäjoen Hiihtoseura        10.35,6       0.48,2
  3. William Rönn             Närpes Kraft Skidförening    10.46,0       0.58,6
  4. Mika Kärkkäinen          Kortesjärven Järvi-Veikot    10.48,8       1.01,4
  5. Antto-Ville Heinonen     Keuruun Kisailijat           11.10,7       1.23,3
  6. Viktor Krook             Närpes Kraft Skidförening    11.29,0       1.41,6
  7. Patrik Rautiainen        Äänekosken Huima             11.34,9       1.47,5
  8. Aleksi Hauhia            Seinäjoen Hiihtoseura        12.15,7       2.28,3
  9. Jussi Hantula            Kortesjärven Järvi-Veikot    12.25,4       2.38,0
 10. Lari Riippi              Seinäjoen Hiihtoseura        12.44,9       2.57,5
 11. Topias Koskinen          Ähtärin Urheilijat           13.42,3       3.54,9

Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Iina Koskela             TEAM SKIERS                  15.59,4       0.00,0
  2. Frida Häggkvist          Närpes Kraft Skidförening    16.38,6       0.39,2
  3. Felicia Krook            Närpes Kraft Skidförening    17.16,7       1.17,3
  4. Siiri Tossavainen        Äänekosken Huima             18.02,7       2.03,3
  5. Lilja Lehtelä            Alajärven Ankkurit           18.09,6       2.10,2
  6. Julia Enlund             Närpes Kraft Skidförening    19.53,0       3.53,6
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aaron Häggman            Vörå IF                      14.23,4       0.00,0
  2. Roope Lindroos           Skiteam 105                  14.32,9       0.09,5
  3. Leonard Markén           Oravais IF                   14.45,1       0.21,7
  4. Otto Hirvilampi          Ähtärin Urheilijat           14.48,2       0.24,8
  5. Jacob Smeds              Oravais IF                   15.23,4       1.00,0
  6. Akseli Latvala           Kyrön Voima                  15.35,6       1.12,2
  7. Eetu Keskinen            Vähänkyrön Viesti            15.42,7       1.19,3
  8. Matias Nevala            Seinäjoen Hiihtoseura        16.00,5       1.37,1
  9. Joonas Nelimarkka        Seinäjoen Hiihtoseura        16.47,9       2.24,5
 10. Atte Taipale             Vetelin Urheilijat           16.51,2       2.27,8
 11. Heikki Lehtelä           Alajärven Ankkurit           17.01,8       2.38,4
 12. Saku Jaakkola            Isojoen Urheilijat           17.40,9       3.17,5
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tuuli Raunio             Kankaantaan Kisa             15.18,2       0.00,0
  2. Anni Rinta-Keturi        Seinäjoen Hiihtoseura        18.13,7       2.55,5
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hanna Ray                IK Falken                    14.43,0       0.00,0
  2. Riina Hakala             Kuoreveden Kärki             14.55,3       0.12,3
  3. Anni-Sofia Ankkuri       Seinäjoen Hiihtoseura        15.35,2       0.52,2
  4. Noora Kupari             Seinäjoen Hiihtoseura        15.38,4       0.55,4
  5. Amanda Nyfors            IF Brahe                     15.48,3       1.05,3
  6. Elin Björk               IK Falken                    17.25,7       2.42,7
  7. Mari Seppälä             Haapajärven Kiilat           17.32,3       2.49,3
  8. Nella Keskinen           Seinäjoen Hiihtoseura        17.41,5       2.58,5
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jasmi Joensuu            Seinäjoen Hiihtoseura        14.07,6       0.00,0
  2. Hennariikka Rahkola      Jämin Jänne                  14.12,4       0.04,8
  3. Sini Alusniemi           Ikaalisten Urheilijat        14.14,3       0.06,7
  4. Eevakaisa Loukusa        Siilinjärven Hiihtoseura     14.38,0       0.30,4
  5. Tiia Huuskonen           Ski Jyväskylä                15.03,9       0.56,3
  6. Marie Sippus             Vörå IF                      15.04,6       0.57,0
  7. Heta Jalonen             Jämin Jänne                  15.13,2       1.05,6
  8. Sofia Joronen            Seinäjoen Hiihtoseura        15.36,8       1.29,2
  9. Emmi Hakomäki            Jämin Jänne                  15.37,1       1.29,5
 10. Petra Viirumäki          Järviseudun Hiihtoseura      15.37,6       1.30,0
 11. Tiia-Maria Talvitie      Jalasjärven Jalas            15.39,4       1.31,8
 12. Heidi Lindfors           Vaasan Hiihtäjät             15.44,6       1.37,0
 13. Annika Sjöström          IF Brahe                     15.57,6       1.50,0
 14. Sanna Pusa               Ski Jyväskylä                16.26,7       2.19,1
 15. Sanna-Mari Purola        Järviseudun Hiihtoseura      17.32,0       3.24,4

Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Maria Viitahalme         Lielahden Kipinä             17.04,7       0.00,0
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mikko Kinnunen           Vetelin Urheilijat           16.22,6       0.00,0
  2. Sune Lind                IK Falken                    17.07,0       0.44,4
  3. Väinö Pääkkö             Kankaantaan Kisa             17.09,1       0.46,5
  4. Martti Tenhunen          Kiuruveden Urheilijat        17.27,1       1.04,5
  5. Juhani Välimäki          Karstulan Kiva               18.22,4       1.59,8
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leo Ukkonen              Tampereen Pyrintö            16.14,3       0.00,0
  2. Aaro Aaltonen            Virtain Urheilijat           17.27,7       1.13,4
Sarjaluettelo

M50 Miehet 50 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Stefan Storvall          IF Åsarna                    23.50,8       0.00,0
  2. Jouko Vaali              Virtain Urheilijat           24.16,2       0.25,4
  3. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat           24.16,5       0.25,7
  4. Tommy Haglund            IF Åsarna                    24.25,6       0.34,8
  5. Jari Mäkelä              Vetelin Urheilijat           25.24,4       1.33,6
  6. Arto Kytölä              Alajärven Ankkurit           26.30,7       2.39,9

Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kuisma Taipale           Vetelin Urheilijat           23.16,9       0.00,0
  2. Arto Hakala              Lempäälän Kisa               23.22,2       0.05,3
  3. Juha Hänninen            Ski Jyväskylä                25.32,2       2.15,3
  4. Petri Kurunmäki          Seinäjoen Hiihtoseura        25.53,2       2.36,3
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Miikka Raivio            Virtain Urheilijat           25.04,6       0.00,0
  2. Pasi Auvinen             IF Brahe                     26.10,5       1.05,9
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ville Muhonen            Jämsänkosken Ilves           23.23,0       0.00,0
  2. Petteri Mattila          Teuvan Rivakka               23.32,6       0.09,6
  3. Santeri Leikas           Teuvan Rivakka               23.35,0       0.12,0
  4. Onni Mäkelä              Keuruun Kisailijat           24.18,0       0.55,0
  5. Juho Syrjäläinen         Jämin Jänne                  27.02,5       3.39,5
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Patrik Kuuttinen         IF Minken                    22.21,7       0.00,0
  2. Johannes Vuorela         IF Minken                    22.40,4       0.18,7
  3. Saku Kalliomäki          Kauhajoen Karhu              23.04,1       0.42,4
  4. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti              23.11,0       0.49,3
  5. Jussi Jussila            Jämin Jänne                  23.20,4       0.58,7
  6. Sameli Joronen           Seinäjoen Hiihtoseura        24.09,9       1.48,2
  7. Juho Hämäläinen          Ski Jyväskylä                25.36,5       3.14,8
  8. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki             25.44,8       3.23,1
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sami Lähdemäki           Saarijärven Pullistus        21.35,7       0.00,0
  2. Timo Mantere             Ilmajoen Kisailijat          21.39,3       0.03,6
  3. Eric Storvall            IF Åsarna                    22.16,4       0.40,7
  4. Christian Kronberg       IF Minken                    22.27,6       0.51,9
  5. Hugo Karlström           IF Åsarna                    23.07,8       1.32,1
  6. Henri Jelonen            Jämsänkosken Ilves           23.35,2       1.59,5
  7. Pekka Karppanen          Saarijärven Pullistus        23.47,3       2.11,6

Sarjaluettelo