VALKEALAMMEN HIIHDOT 9.12.2012

T U L O K S E T

© Lehtimäen Jyske
M10; N10; M12; N12; N14; M14; M16; N16; N18; N20; NYL; M45; M55; M65; M18; M20; MYL; M35;

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Leevi Lampén             Lempäälän Kisa                6.20,0
  2. Santeri Kirjavainen      Jyväskylän Hiihtoseura        6.39,0       0.19,0
  3. Roope Niskanen           Lempäälän Kisa                6.51,4       0.31,4
  4. Pekka Frusti             Ylistaron Kilpa-Veljet        6.52,6       0.32,6
  5. Atte Panttila            Teuvan Rivakka                7.05,4       0.45,4
  6. Anton Ingves             Kraft Skidor                  9.41,8       3.21,8
 Poisjääneet   1
  -   8.  40142542  Atte Taipale             Vetelin Urheilijat
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Iina Koskela             Halsuan Toivo                 6.25,6
  2. Aino-Kaisa Sihvonen      Virtain Urheilijat            6.32,4       0.06,8
  3. Varpu-Sofia Heinonen     Keuruun Kisailijat            7.01,0       0.35,4
  4. Helka Laitila            Seinäjoen Hiihtoseura         7.12,2       0.46,6
  5. Neea Niemenmaa           Virtain Urheilijat            7.51,2       1.25,6
  6. Erika Ingves             Kraft Skidor                  9.04,4       2.38,8
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Atte Mäkelä              Seinäjoen Hiihtoseura         5.32,8
  2. Aapo Taipale             Vetelin Urheilijat            5.34,5       0.01,7
  3. Juho Koivisto            Seinäjoen Hiihtoseura         5.41,3       0.08,5
  3. Otto Niittykoski         Vähänkyrön Viesti             5.41,3       0.08,5
  5. Paulus Mehtonen          Ähtärin Urheilijat            5.50,7       0.17,9
  6. Niko Hemminki            Seinäjoen Hiihtoseura         5.59,0       0.26,2
  7. Onni Mäkelä              Toholammin Urheilijat         6.13,6       0.40,8
  8. Pauli Frusti             Ylistaron Kilpa-Veljet        6.14,2       0.41,4
  9. Roope Saari              Kuortaneen Kunto              6.14,8       0.42,0
 10. Ville Muhonen            Ähtärin Urheilijat            6.23,3       0.50,5
 11. Jussi Hakomäki           Vähänkyrön Viesti             6.38,8       1.06,0
 12. Aaro Keisanen            Lehtimäen Jyske               7.16,2       1.43,4
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sara Hautamäki           Kortesjärven Järvi-Veikot     6.32,6
  2. Neea Rintala             Kortesjärven Järvi-Veikot     6.33,1       0.00,5
  3. Henriikka Mastokangas    Halsuan Toivo                 6.34,3       0.01,7
  4. Peppiina Holm            Viitasaaren Viesti            6.35,7       0.03,1
  5. Katri Katajamäki         Saarijärven Pullistus         6.47,7       0.15,1
  6. Anja Keisanen            Lehtimäen Jyske               6.50,9       0.18,3
  7. Veera Sihvonen           Virtain Urheilijat            6.53,4       0.20,8
 Poisjääneet   2
  -  34.  33873259  Sonja Katajamäki         Saarijärven Pullistus
  -  41.  32730694  Venla Laitila            Seinäjoen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tanja Heinjoki           Kaipolan Vire                11.31,4
  2. Iida Niskanen            Lempäälän Kisa               11.56,7       0.25,3
  3. Anni-Sofia Ankkuri       Seinäjoen Hiihtoseura        12.06,6       0.35,2
  4. Loviisa Kalliokoski      Perhon Kiri                  12.44,1       1.12,7
  5. Saana Vuolle             Seinäjoen Hiihtoseura        12.58,0       1.26,6
  6. Emilia Kuru              Kurikan Ryhti                13.32,4       2.01,0
  7. Siri Sytelä              Alavuden Urheilijat          13.35,4       2.04,0
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Santtu Panttila          Teuvan Rivakka               10.50,6
  2. Elias Kirjavainen        Jyväskylän Hiihtoseura       10.51,4       0.00,8
  3. Jaska Lius               Tampereen Hiihtoseura        10.56,7       0.06,1
  4. Jussi Jussila            Honkajoen Seudun Urheilija   11.10,6       0.20,0
  5. Matias Mehtonen          Ähtärin Urheilijat           11.20,5       0.29,9
  6. Topi Kuusisto            Laihian Luja                 11.31,0       0.40,4
  7. Eemeli Herrala           Alajärven Ankkurit           12.20,5       1.29,9
  8. Julius Mäkelä            Seinäjoen Hiihtoseura        13.31,7       2.41,1
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Eero Aittolampi          Ähtärin Urheilijat           14.28,6
  2. Mikko Hulkko             Jämsänkosken Ilves           14.54,4       0.25,8
  3. Valtteri Niskanen        Lempäälän Kisa               15.03,1       0.34,5
  4. Verneri Poikonen         Äänekosken Huima             15.18,3       0.49,7
  5. Joonas Mäkelä            Ähtärin Urheilijat           15.31,2       1.02,6
  6. Joona Mäkelä             Toholammin Urheilijat        15.52,7       1.24,1
  7. Markus Jousmäki          Ähtärin Urheilijat           16.07,8       1.39,2
  8. Santeri Schildt          Huhtasuon Hiihto 2000        16.09,9       1.41,3
  9. Sampo Seppä              Alajärven Ankkurit           16.24,9       1.56,3
 10. Eetu Korpela             Kaipolan Vire                16.31,5       2.02,9
 11. Arsi Harjuntausta        Kangasalan Kisa              16.35,1       2.06,5
 12. Tuomas Autio             Ähtärin Urheilijat           17.53,4       3.24,8
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Julia Haukilehto         Järviseudun Hiihtoseura      16.43,1
  2. Milla Rajala             Järviseudun Hiihtoseura      16.57,2       0.14,1
  3. Sanna-Mari Purola        Järviseudun Hiihtoseura      17.41,8       0.58,7
  4. Julia Koivisto           Seinäjoen Hiihtoseura        17.53,3       1.10,2
  5. Oona Eerola              Järviseudun Hiihtoseura      18.29,2       1.46,1
  6. Sonja Harjuntausta       Kangasalan Kisa              19.54,2       3.11,1
  7. Niina Mäkipelto          Järviseudun Hiihtoseura      19.54,6       3.11,5
  8. Emma Viitala             Alavuden Urheilijat          20.33,6       3.50,5
 Keskeyttäneet   1
  -  78.  29052864  Iida Kimpimäki           Seinäjoen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emilia Myllykoski        Noormarkun Nopsa             15.32,6
  2. Jasmi Joensuu            Seinäjoen Hiihtoseura        15.40,8       0.08,2
  3. Titta Kuorelahti         Äänekosken Huima             16.00,1       0.27,5
  4. Ida-Maria Ankkuri        Seinäjoen Hiihtoseura        16.24,4       0.51,8
  5. Petra Viirumäki          Järviseudun Hiihtoseura      16.59,9       1.27,3
  6. Jenni Nokelainen         Ähtärin Urheilijat           17.22,3       1.49,7
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sara Ray                 IK Falken                    15.55,1
  2. Miia Säilynoja           Sievin Sisu                  16.27,6       0.32,5
  3. Tiina Autio              Ähtärin Urheilijat           17.00,3       1.05,2
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Krista Lähteenmäki       Ikaalisten Urheilijat        13.58,9
  2. Maarit Korpi             Teuvan Rivakka               15.12,1       1.13,2
  3. Henna-Riikka Rahkola     IF Länken                    15.13,7       1.14,8
  4. Anni Keisanen            Lehtimäen Jyske              15.44,5       1.45,6
  5. Terhi Tuukkanen          Huhtasuon Hiihto 2000        15.49,2       1.50,3
  6. Maria Mikkonen           Kuusamon Erä-Veikot          16.21,5       2.22,6
  7. Anni Ruostekoski         Vaasan Hiihtäjät             16.21,7       2.22,8
 Poisjääneet   2
  - 102.  27445363  Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki
  - 109.  26288330  Marja Kääriä             Ylikiimingin Nuijamiehet
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jouko Vaali              Virtain Urheilijat           14.02,9
  2. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat           14.24,0       0.21,1
  3. Pasi Heinonen            Keuruun Kisailijat           15.15,6       1.12,7
  4. Kari Kinnunen            Kinnulan Kinuski Team        15.36,1       1.33,2
  5. Ari Lundahl              Lapuan Virkiä                16.07,4       2.04,5
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mikko Kinnunen           Kaustisen Pohjan-Veikot      16.01,2
  2. Antti Karjanlahti        Lehtimäen Jyske              18.00,2       1.59,0
  3. Voitto Parikka           Polvijärven Vauhti           18.35,5       2.34,3
 Poisjääneet   1
  - 121.  27517000  Leino Nisula             Virtain Urheilijat
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Voitto Majasaari         Ilmajoen Kisailijat          17.35,8
  2. Aulis Pihlajasaari       Jyväskylän Hiihtoseura       20.03,7       2.27,9
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joni Mäki                Vaasan Hiihtäjät             22.31,2
  2. Juuso Haarala            Gamlakarleby IF              23.40,0       1.08,8
  3. Juho Muhonen             Ähtärin Urheilijat           24.28,4       1.57,2
  4. Karri Hakala             Ylistaron Kilpa-Veljet       24.37,8       2.06,6
  5. Viljami Kirjavainen      Jyväskylän Hiihtoseura       24.59,5       2.28,3
  6. Toni Hållfast            IF Länken                    26.25,2       3.54,0
  7. Anders Häggkvist         IK Falken                    27.04,2       4.33,0
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Joona Joensuu            Seinäjoen Hiihtoseura        23.07,7
  2. Hugo Karlström           SK Åsen                      23.17,1       0.09,4
  3. Ville Sampolahti         Noormarkun Nopsa             23.34,0       0.26,3
  4. Manu Heinämäki           Virtain Urheilijat           24.03,8       0.56,1
  5. Jaakko Kursula           Jämsänkosken Ilves           24.03,9       0.56,2
  6. Tatu Myllykoski          Siilinjärven Hiihtoseura     24.13,2       1.05,5
  7. Taneli Autio             Ähtärin Urheilijat           24.40,2       1.32,5
  8. Olli Tyrväinen           Pargas IF                    24.56,0       1.48,3
  9. Jussi Uitto              Seinäjoen Hiihtoseura        26.59,4       3.51,7
 Keskeyttäneet   1
  - 143.  22990415  Patrik Rajala            Noormarkun Nopsa
 Poisjääneet   1
  - 149.  24146238  Niklas Peltoniemi        Teuvan Rivakka
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tuomas Myllykoski        IF Länken                    22.21,3
  2. Ville Tuukkanen          Huhtasuon Hiihto 2000        22.28,3       0.07,0
  3. Jari Kalliokoski         Vetelin Urheilijat           22.36,1       0.14,8
  4. Kuisma Taipale           Vetelin Urheilijat           22.39,4       0.18,1
  5. Topi Kuorelahti          Äänekosken Huima             22.44,7       0.23,4
  6. Miikka Kinnunen          Kinnulan Kinuski Team        22.53,5       0.32,2
  7. Henri Jelonen            Jämsänkosken Ilves           22.58,5       0.37,2
  8. Timo Nurminen            Jämsänkosken Ilves           23.31,0       1.09,7
  9. Joonas Kantoniemi        Ähtärin Urheilijat           23.31,4       1.10,1
 10. Jani Rintala             Alajärven Ankkurit           23.35,6       1.14,3
 11. Pauli Keisanen           Ähtärin Urheilijat           23.40,8       1.19,5
 12. Mikko Viitamäki          Ylistaron Kilpa-Veljet       24.11,3       1.50,0
 13. Mikkel Knif              IK Kronan                    24.20,4       1.59,1
 14. Teemu Rantala            Lapuan Virkiä                24.27,6       2.06,3
 15. Jussi Tuukkanen          Huhtasuon Hiihto 2000        24.30,4       2.09,1
 16. Sören Östman             IK Falken                    24.42,4       2.21,1
 Poisjääneet   2
  - 156.  27519697  Markus Nilsson           IF Minken
  - 168.  25904178  Johan Ahlvik             IK Falken
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jari Holm                Viitasaaren Viesti           23.43,6
  2. Tage Ray                 IK Falken                    24.31,5       0.47,9
  3. Tommy Haglund            IK Falken                    24.47,7       1.04,1
  4. Marko Honkala            IF Brahe                     25.00,6       1.17,0
  5. Petri Kurunmäki          Seinäjoen Hiihtoseura        25.04,0       1.20,4
  6. Jari Mäkelä              Toholammin Urheilijat        25.07,9       1.24,3
  7. Miikka Raivio            Virtain Urheilijat           26.25,8       2.42,2
Sarjaluettelo