Valkealammen Ensilumenhiihdot 27.12.2015

T U L O K S E T

© Lehtimäen Jyske

Kilpailun sarjat: N10; M10; N12; M12; N14; M14; N16; M16; N18; N20; NYL; N35; N45; M60; M55; M45; M35; M18; M20; MYL;


N10 Naiset 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Johanna Häggkvist        Närpes Kraft Skidförening     3.52,4
  2. Ellinor Halonen          Närpes Kraft Skidförening     3.55,2       0.02,8
  3. Lottaliina Holm          Viitasaaren Viesti            4.00,6       0.08,2
  4. Ronja Westerlund         Pargas IF                     4.10,0       0.17,6
  5. Emilia Österberg         Oravais IF                    4.17,3       0.24,9
  6. Sanni Hoskari            Alavuden Urheilijat           4.21,7       0.29,3
  7. Minttu Salonen           Kaipolan Vire                 4.33,7       0.41,3
  8. Julia Backlund           IK Falken                     4.35,1       0.42,7
  9. Meeri Kauppi             Kyrön Voima                   5.03,6       1.11,2
 10. Winnie Markén            Oravais IF                    5.17,1       1.24,7
 11. Sandra Ingves            Närpes Kraft Skidförening     5.49,4       1.57,0
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Arttu Viinamäki          Jalasjärven Jalas             4.13,9
  2. Kaleva Tyystjärvi        Vähänkyrön Viesti             4.31,6       0.17,7
  3. Luukas Näsi              Seinäjoen Hiihtoseura         4.36,4       0.22,5
  4. Paavo Frusti             Ylistaron Kilpa-Veljet        4.38,2       0.24,3
  5. Lauri Kortejärvi         Borgå Akilles                 4.52,1       0.38,2
  6. Asser Koivisto           Evijärven Urheilijat          5.02,4       0.48,5
  7. Marius Ramstedt          IF Fyren                      5.10,1       0.56,2
  8. Benjamin Granskog        Närpes Kraft Skidförening     5.12,5       0.58,6
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lotta Salonen            Kaipolan Vire                 7.27,1
  2. Minttu Turunen           Iisalmen Visa                 7.46,9       0.19,8
  3. Melia Palsinajärvi       Kaipolan Vire                 7.52,6       0.25,5
  4. Erika Ingves             Närpes Kraft Skidförening     7.57,8       0.30,7
  5. Enni Malmivuori          Ulvilan Ura                   8.09,0       0.41,9
  6. Emma Korhonen            IF Femman                     8.20,5       0.53,4
  7. Aida Koivisto            Evijärven Urheilijat          8.28,5       1.01,4
  8. Anniina Ström            Laukaan Urheilijat            8.29,7       1.02,6
  9. Minea Näsi               Seinäjoen Hiihtoseura         8.35,2       1.08,1
 10. Iida Asunmaa             Alavuden Urheilijat           8.46,6       1.19,5
 11. Mimi Nybacka             Vähänkyrön Viesti             8.47,7       1.20,6
 12. Sirja Tyystjärvi         Vähänkyrön Viesti             9.02,7       1.35,6
 13. Jenny Aalto              Vaasan Hiihtäjät              9.03,0       1.35,9
 14. Marika Rantoja           Alavuden Urheilijat           9.21,7       1.54,6
 15. Ella Liljeqvist          IF Minken                     9.29,0       2.01,9
 16. Sari Rantoja             Alavuden Urheilijat          10.12,4       2.45,3
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jeremias Bengs           Närpes Kraft Skidförening     7.19,6
  2. Pekka Kinnari            Ylistaron Kilpa-Veljet        7.20,1       0.00,5
  2. Jesse Kähärä             Mikkelin Hiihtäjät            7.20,1       0.00,5
  4. Akseli Latvala           Kyrön Voima                   7.33,8       0.14,2
  5. Roni-Eemil Norrbacka     Sulkavan Urheilijat 41        7.53,8       0.34,2
  6. Atte Taipale             Vetelin Urheilijat            7.54,8       0.35,2
  7. Mattis Nordström         Närpes Kraft Skidförening     7.57,3       0.37,7
  8. Niilo Kauppi             Kyrön Voima                   8.02,1       0.42,5
  9. Oliver Suhonen           Hollolan Urheilijat -46       8.04,8       0.45,2
 10. Eeli Hautamäki           Kokkolan Veikot               8.17,9       0.58,3
 11. Anton Ingves             Närpes Kraft Skidförening     8.20,6       1.01,0
 12. Saku Jaakkola            Isojoen Urheilijat            8.33,6       1.14,0
 13. Eeli Levanen             Lahden Hiihtoseura            8.52,6       1.33,0
 14. Filip Stark              Sundom IF                     8.59,9       1.40,3
 15. William Rönn             Närpes Kraft Skidförening     9.05,8       1.46,2
 16. Viktor Krook             Närpes Kraft Skidförening     9.26,0       2.06,4
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Wilma Westerlund         Pargas IF                     9.56,5
  2. Sanni Kuusisto           Laihian Luja                 10.19,2       0.22,7
  3. Emma Haglund             Sundom IF                    10.46,8       0.50,3
  4. Frida Achrén             Oravais IF                   10.50,3       0.53,8
  5. Sara Leppäsalmi          Multian Jyske                10.56,6       1.00,1
  6. Felicia Krook            Närpes Kraft Skidförening    11.01,8       1.05,3
  7. Iiris Helander           Keuruun Kisailijat           11.05,7       1.09,2
  8. Frida Häggkvist          Närpes Kraft Skidförening    11.14,6       1.18,1
  9. Peppi Salonen            Kaipolan Vire                11.14,7       1.18,2
 10. Linnea Källbacka         Vörå IF                      11.21,9       1.25,4
 11. Maria Hoskari            Alavuden Urheilijat          11.34,9       1.38,4
 12. Evelina Österberg        Oravais IF                   11.38,1       1.41,6
 13. Essi Tyynelä             Vetelin Urheilijat           11.45,2       1.48,7
 14. Sanni Räisänen           Laukaan Urheilijat           11.52,5       1.56,0
 15. Enni Levanen             Lahden Hiihtoseura           11.55,9       1.59,4
 16. Ina Ylsöbäck             Närpes Kraft Skidförening    12.01,9       2.05,4
 17. Aino-Maria Nyyssölä      Seinäjoen Hiihtoseura        12.11,9       2.15,4

 Poisjääneet   1
  -  74.  32730704  Helka Laitila            Seinäjoen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Alexander Ståhlberg      NORRVALLA SKI TEAM            9.12,5
  2. Jimi Aalto               Vaasan Hiihtäjät              9.39,4       0.26,9
  3. Atte Mäkelä              Seinäjoen Hiihtoseura         9.40,8       0.28,3
  4. Santtu Salo              Huhtasuon Hiihto 2000         9.45,0       0.32,5
  5. Santeri Karppinen        Vaasan Hiihtäjät             10.10,6       0.58,1
  6. Leonard Markén           Oravais IF                   10.13,0       1.00,5
  7. Matias Sippo             Kangasniemen Kalske          10.17,2       1.04,7
  8. Lauri Ström              Laukaan Urheilijat           10.23,0       1.10,5
  9. Oliver Rusk              Sundom IF                    10.27,0       1.14,5
 10. Pekka Frusti             Ylistaron Kilpa-Veljet       10.33,1       1.20,6
 11. Aaron Häggman            Vörå IF                      10.39,9       1.27,4
 12. William Back             IF Minken                    10.45,5       1.33,0
 13. Eetu Keskinen            Vähänkyrön Viesti            10.48,8       1.36,3
 14. William Granskog         Närpes Kraft Skidförening    10.52,9       1.40,4
 15. Kalle Kauppi             Kyrön Voima                  11.06,5       1.54,0
 16. Tatu Kyrönlahti          Laukaan Urheilijat           11.07,6       1.55,1
 17. Topias Malmivuori        Ulvilan Ura                  11.33,7       2.21,2
 18. Santeri Kortejärvi       Borgå Akilles                12.10,0       2.57,5
 19. Veeti Lae                Kyrön Voima                  12.16,3       3.03,8
 20. Olli Hautamäki           Kokkolan Veikot              13.00,7       3.48,2

 Keskeyttäneet   1
  - 100.  33885247  Onni Mäkelä              Vetelin Urheilijat
 Poisjääneet   4
  -  94.  40076040  Jere Harju               Ilmajoen Kisailijat
  -  96.  32846643  Jussi Rantala            Ounasvaaran Hiihtoseura
  -  98.            Tyhjä
  - 104.  33818201  Sauli Keskitalo          Kyrön Voima
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jasmin Kähärä            Mikkelin Hiihtäjät           12.56,2
  2. Hanna Ray                IK Falken                    13.10,8       0.14,6
  3. Anni-Sofia Ankkuri       Seinäjoen Hiihtoseura        13.30,2       0.34,0
  4. Alexandra Stark          Sundom IF                    13.44,5       0.48,3
  5. Ella Levanen             Lahden Hiihtoseura           13.58,9       1.02,7
  6. Fanni Lindvall           Noormarkun Nopsa             14.21,3       1.25,1
  6. Saana Vuolle             Seinäjoen Hiihtoseura        14.21,3       1.25,1
  8. Nella Keskinen           Vähänkyrön Viesti            14.22,6       1.26,4
  9. Laura Salo               Jämin Jänne                  14.35,6       1.39,4
 10. Anni Rinta-Keturi        Seinäjoen Hiihtoseura        14.49,5       1.53,3
 11. Ann-Sofi Ramstedt        Pargas IF                    14.51,4       1.55,2
 12. Heidi Hanka              Jalasjärven Jalas            14.54,0       1.57,8
 13. Marjaana Jussila         Honkajoen Seudun Urheilija   15.17,2       2.21,0
 14. Saara Kauppi             Kyrön Voima                  15.42,2       2.46,0
 15. Peppiina Holm            Viitasaaren Viesti           16.10,6       3.14,4

 Keskeyttäneet   1
  - 114.  34525001  Lotta Viitala            Jalasjärven Jalas
 Poisjääneet   3
  - 110.  32846546  Aino Rantala             Ounasvaaran Hiihtoseura
  - 116.  33061126  Sofia Haglund            Sundom IF
  - 119.  40252842  Riina Hakala             Kuoreveden Kärki
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tino Stenman             Ylöjärven Ryhti              11.31,0
  2. Otto Niittykoski         Vähänkyrön Viesti            11.48,0       0.17,0
  3. Jussi Jussila            Honkajoen Seudun Urheilija   11.48,5       0.17,5
  4. Eemil Helander           Keuruun Kisailijat           11.53,5       0.22,5
  5. Atte Kettunen            Huhtasuon Hiihto 2000        11.56,4       0.25,4
  6. Alexander Kansa          Närpes Kraft Skidförening    12.02,3       0.31,3
  7. Jarkko Rantoja           Seinäjoen Hiihtoseura        12.09,0       0.38,0
  8. Tomi Kyrönlahti          Laukaan Urheilijat           12.11,9       0.40,9
  9. Petteri Mattila          Teuvan Rivakka               12.16,4       0.45,4
 10. Santeri Leikas           Teuvan Rivakka               12.17,0       0.46,0
 11. Joonas Leppä             Kuoreveden Kärki             12.25,9       0.54,9
 12. Patrik Siekkinen         Laukaan Urheilijat           12.27,2       0.56,2
 13. Sameli Joronen           Seinäjoen Hiihtoseura        12.27,6       0.56,6
 14. Topi Kuusisto            Laihian Luja                 12.31,1       1.00,1
 15. Robin Backlund           IK Falken                    12.38,0       1.07,0
 16. Jonni Mukkala            Seinäjoen Hiihtoseura        12.40,0       1.09,0
 17. Ossi Hietaharju          Ilmajoen Kisailijat          12.45,1       1.14,1
 18. Juho Syrjäläinen         Kankaanpään Urheilijat       12.46,1       1.15,1
 19. Ville Nisula             Teuvan Rivakka               12.51,1       1.20,1
 20. Matias Vaahtio           Ulvilan Ura                  12.59,0       1.28,0
 21. Veikka Rajala            Tampereen Pyrintö            13.18,6       1.47,6
 22. Christoffer Achrén       Oravais IF                   13.27,0       1.56,0
 23. Anton Kyrönlahti         Kangasniemen Kalske          13.36,0       2.05,0
 24. Pauli Frusti             Ylistaron Kilpa-Veljet       14.00,5       2.29,5
 25. Waldemar Markén          Oravais IF                   14.10,3       2.39,3
 26. Antti Karhukorpi         Alavuden Urheilijat          14.22,5       2.51,5

 Poisjääneet   3
  - 133.  33735135  Patrik Kuuttinen         Närpes Kraft Skidförening
  - 140.  33775328  Santtu Panttila          Teuvan Rivakka
  - 148.  33748672  Marius Bengs             Närpes Kraft Skidförening
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Roosa Niemi              Jämin Jänne                  12.33,4
  2. Heidi Kuuttinen          IF Minken                    12.51,3       0.17,9
  3. Tiia Kauppinen           Juvan Urheilijat             13.03,7       0.30,3
  4. Noora Kupari             Seinäjoen Hiihtoseura        13.18,6       0.45,2
  5. Laura Talvitie           Ilmajoen Kisailijat          13.18,9       0.45,5
  6. Sofia Joronen            Seinäjoen Hiihtoseura        13.25,1       0.51,7
  7. Amanda Strandvall        IF Minken                    13.29,5       0.56,1
  7. Emmi Hakomäki            Tampereen Pyrintö            13.29,5       0.56,1
  9. Sonja Katajamäki         IF Minken                    13.32,7       0.59,3
 10. Josefiina Latvanen       Viialan Viri                 13.39,4       1.06,0
 11. Matilda Suhonen          Hollolan Urheilijat -46      13.54,6       1.21,2
 12. Siiri Kortejärvi         Borgå Akilles                14.05,1       1.31,7
 13. Elin Björk               IK Falken                    14.07,4       1.34,0
 14. Andrea Lilja             Sundom IF                    14.12,0       1.38,6
 15. Jenni Talvitie           Ilmajoen Kisailijat          14.13,6       1.40,2
 16. Emma Hirvonen            Kangasniemen Kalske          14.34,0       2.00,6
 17. Cecilia Back             IF Minken                    15.16,3       2.42,9

 Keskeyttäneet   1
  - 163.  32070655  Loviisa Kalliokoski      Perhon Kiri
 Poisjääneet   1
  - 160.            Tyhjä
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jasmi Joensuu            Seinäjoen Hiihtoseura        12.22,2
  2. Senni Vuolle             Seinäjoen Hiihtoseura        12.41,9       0.19,7
  3. Petra Viirumäki          Järviseudun Hiihtoseura      12.46,1       0.23,9
  4. Milla Rajala             Järviseudun Hiihtoseura      12.52,7       0.30,5
  5. Tiia Niemelä             Keuruun Kisailijat           13.12,4       0.50,2
  6. Inka Koljonen            Punkalaitumen Kunto          13.26,3       1.04,1
  7. Sonja Harjuntausta       Tampereen Pyrintö            13.49,9       1.27,7
  8. Oona Eerola              Ähtärin Urheilijat           13.57,3       1.35,1
  9. Emmi Rajala              Tampereen Pyrintö            13.57,9       1.35,7
 10. Anne Pitkänen            Punkalaitumen Kunto          14.10,1       1.47,9
 11. Rita Rajala              Noormarkun Nopsa             14.49,4       2.27,2
 12. Emmi Hautaniemi          Teuvan Rivakka               15.05,2       2.43,0

 Poisjääneet   1
  - 191.  29415692  Elina Nuuttila           Hollolan Urheilijat -46
Sarjaluettelo

NYL Naiset Yleinen 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Katri Lylynperä          Vuokatti Ski Team Kainuu     12.04,1
  2. Sini Alusniemi           Kangasniemen Kalske          12.12,2       0.08,1
  3. Jenni Tolonen            Liperin Hiihtoseura          12.19,6       0.15,5
  4. Elina Mäkitalo           Himangan Urheilijat          12.25,2       0.21,1
  5. Marie Sippus             Vörå IF                      12.26,1       0.22,0
  6. Heidi Lindfors           Vaasan Hiihtäjät             12.37,0       0.32,9
  7. Jenni Raivio             Vieremän Koitto              12.39,8       0.35,7
  8. Terhi Pollari            Tampereen Pyrintö            12.44,5       0.40,4
  9. Anni Ruostekoski         Vaasan Hiihtäjät             12.47,3       0.43,2
 10. Sonja Mörsky             Keuruun Kisailijat           12.55,7       0.51,6
 11. Anna-Kaisa Lall          IF Femman                    12.57,4       0.53,3
 12. Jonna Juntunen           Kainuun Hiihtoseura          13.08,1       1.04,0
 13. Johanna Heinänen         Kuoreveden Kärki             13.09,4       1.05,3
 14. Anni Keisanen            Lehtimäen Jyske              13.09,5       1.05,4
 15. Sanna Pusa               Huhtasuon Hiihto 2000        13.16,2       1.12,1
 16. Taija Pajunen            Kangasniemen Kalske          13.39,2       1.35,1
 17. Sanna Heittola           Vaasan Hiihtäjät             13.40,6       1.36,5
 18. Jessica Strandholm       Vörå IF                      13.58,4       1.54,3
 19. Janette Mäki             Karinaisten Kunto            14.01,8       1.57,7
 20. Annika Sjöström          IF Brahe                     14.11,5       2.07,4
 21. Riikka Mansikkaviita     Teuvan Rivakka               14.14,3       2.10,2
 22. Lotta Tuominen           Seinäjoen Hiihtoseura        14.20,1       2.16,0

 Poisjääneet   2
  - 202.  26747680  Milka Reponen            Paimion Urheilijat
  - 210.  21778243  Heta Jalonen             Valkeakosken Haka
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anne Hyytiäinen          Saarijärven Pullistus        13.54,5
  2. Teija Harjuntausta       Tampereen Pyrintö            13.56,8       0.02,3

 Poisjääneet   1
  - 222.  40224549  Sirpa Harju              Ilmajoen Kisailijat
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mervi Harjula            Kaukosen Revontulet          15.08,1
  2. Eila Jussila             Huhtasuon Hiihto 2000        15.19,5       0.11,4
  3. Kristiina Rajasaari      Alavuden Urheilijat          15.23,3       0.15,2
Sarjaluettelo

M60 Miehet 60 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sakari Matikainen        Espoon Tapiot                13.06,9
  2. Harri Tarvainen          Virtain Urheilijat           13.48,8       0.41,9
  3. Seppo Laaksonen          Virtain Urheilijat           14.00,9       0.54,0
  4. Antti Karjanlahti        Lehtimäen Jyske              14.32,0       1.25,1
  5. Juhani Välimäki          Karstulan Kiva               14.32,5       1.25,6
  6. Juhani Niinimäki         Kiuruveden Teräs             14.53,2       1.46,3
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heikki Peltonen          Joutsan Pommi                13.28,2
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kuisma Taipale           Vetelin Urheilijat           22.48,2
  2. Jari Holm                Viitasaaren Viesti           23.19,0       0.30,8
  3. Jouko Vaali              Virtain Urheilijat           23.31,1       0.42,9
  4. Jari Kuhno               Saarijärven Pullistus        23.42,5       0.54,3
  5. Tage Ray                 IK Falken                    23.45,0       0.56,8
  6. Arto Hakala              Lempäälän Kisa               23.56,7       1.08,5
  7. Markku Mäkelä            Virtain Urheilijat           24.21,2       1.33,0
  8. Petri Kurunmäki          Seinäjoen Hiihtoseura        24.42,2       1.54,0
  9. Tommy Haglund            IK Falken                    24.43,1       1.54,9
 10. Asko Sippola             Kuortaneen Kunto             24.49,4       2.01,2
 11. Jari Mäkelä              Vetelin Urheilijat           25.11,0       2.22,8
 12. Marko Leppämäki          Virtain Urheilijat           26.07,8       3.19,6
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Niklas Westerlund        Pargas IF                    23.09,2
  2. Miikka Raivio            Virtain Urheilijat           24.50,3       1.41,1
  3. Per-Anders Forsman       Vörå IF                      27.35,2       4.26,0
  4. Johan Nylund             IK Falken                    27.42,6       4.33,4
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Verneri Poikonen         Äänekosken Huima             22.57,9
  2. Juho Lakanen             Perhon Kiri                  23.40,0       0.42,1
  3. Joona Mäkelä             Vetelin Urheilijat           23.57,9       1.00,0
  4. Tomi Santasalo           Jämin Jänne                  24.16,8       1.18,9
  5. Roope Varjus             Ulvilan Ura                  24.33,8       1.35,9
  6. Lassi Vaahtio            Ulvilan Ura                  24.42,1       1.44,2
  7. Markus Malmberg          Jämsänkosken Ilves           25.19,4       2.21,5
  8. Oskari Raussi            Kuoreveden Kärki             25.36,3       2.38,4
  9. Frans Lindvall           Noormarkun Nopsa             25.45,5       2.47,6
 10. Oskari Hanhioja          Valkeakosken Haka            26.12,0       3.14,1
 11. Sami Nuuttila            Hollolan Urheilijat -46      26.20,0       3.22,1
 12. Santeri Yli-Karjanmaa    Ilmajoen Kisailijat          29.54,4       6.56,5

 Poisjääneet   2
  - 265.  27934528  Mikko Hulkko             Jämsänkosken Ilves
  - 272.  31085861  Joona Nisula             Teuvan Rivakka
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Verneri Suhonen          Hollolan Urheilijat -46      23.01,4
  2. Juuso Kivilähde          Noormarkun Nopsa             23.47,0       0.45,6
  3. Aku Hietaharju           Ilmajoen Kisailijat          24.33,2       1.31,8
  4. Jaakko Marttila          Kauhajoen Karhu              26.09,7       3.08,3
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Antti Ojansivu           Jämin Jänne                  21.52,7
  2. Patrick Kronberg         IF Minken                    21.54,7       0.02,0
  3. Johan Gustafsson         IF Femman                    22.07,5       0.14,8
  4. Henri Jelonen            Jämsänkosken Ilves           22.23,1       0.30,4
  5. Sami Lähdemäki           Saarijärven Pullistus        22.24,9       0.32,2
  6. Joachim Gustafsson       IF Femman                    22.35,1       0.42,4
  7. Niklas Peltoniemi        Teuvan Rivakka               22.36,4       0.43,7
  8. Timo Mantere             Ilmajoen Kisailijat          22.38,4       0.45,7
  9. Christian Kronberg       IF Minken                    22.41,6       0.48,9
 10. Juuso Mäkelä             Ounasvaaran Hiihtoseura      22.46,2       0.53,5
 11. Joonas Kantoniemi        Ähtärin Urheilijat           23.07,2       1.14,5
 12. Viljam Knif              IF ÅSARNA                    23.22,3       1.29,6
 13. Johannes Leppänen        Joensuun Kataja              23.29,5       1.36,8
 14. Mika Lammi               Kauhajoen Karhu              23.40,1       1.47,4
 15. Artturi Pensasmaa        Valkeakosken Haka            23.57,8       2.05,1
 16. Toni Huuskonen           Viitasaaren Viesti           24.02,8       2.10,1
 17. Jani Keto                Lempäälän Kisa               24.57,5       3.04,8
 18. Wilhelm Stenbacka        Huhtasuon Hiihto 2000        25.11,5       3.18,8
 19. Jere Mäki                Vaasan Hiihtäjät             26.34,8       4.42,1
 20. Sami Pasanen             Alavuden Urheilijat          28.04,9       6.12,2

 Poisjääneet   7
  - 285.  27576724  Ilkka Tuomisto           Ylöjärven Urheilijat
  - 288.  27488760  Tero Linnainmaa          Parkanon Urheilijat
  - 291.  28958778  Mikael Niemelä           Keuruun Kisailijat
  - 298.  27598553  Sören Östman             IK Falken
  - 301.  31020787  Misa Tuomala             Muuramen Urheilijat
  - 304.  30195480  Taneli Autio             Ähtärin Urheilijat
  - 306.  30248612  Tommi Reponen            Paimion Urheilijat
Sarjaluettelo